حفظ منابع آبی نیازمند عزم ملی است

جهانگیر حبیبی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران  در کنفرانس ملی مدیریت کلانشهرها با رویکرد محیط زیست که صبح امروز در محل سازمان حفاظت محیط زیست آغاز به کار کرد  ضمن تاکید بر این موضوع که فرونشست زمین بحث جدی است و از دشت جنوب تا محلات ۱۸، ۲۰ را در بر گرفته، تصریح کرد: حتی در صورت تکمیل شبکه فاضلاب باز هم فرونشست به زیر شهرها می رسد و این به دلیل بهره برداری های بیش از حد از منابع آبی زیرزمینی است.

وی خاطرنشان کرد: حفظ منابع آبی موضوعی نیست که یک دستگاه به تنهایی قادر به مدیریت آن باشد بلکه نیازمند عزم و مشارکت ملی است و اگرچه در این زمینه اقداماتی انجام شده است اما این اقدامات کافی نیست.

حبیبی ادامه داد: البته در این خصوص تصمیم های زیادی در شورای عالی آب اتخاذ شده است و این نشان دهنده اهمیت و عزم دولت یازدهم برای موضوع آب و مدیریت درست آن است. زیرا در سال ۷۹ که شورای عالی شکل گرفت تنها ۷ جلسه تشکیل شد اما از ابتدای دولت یازدهم تا کنون، شورای عالی آب، ۱۷ جلسه تشکیل داده و موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کرده است.

وی با اشاره به عزم وزارت نیرو برای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی، گفت: تا کنون ۴۲۳ میلیارد تومان به اجرای این طرح اختصاص داده شده است.

حبیبی افزود: البته تلاش شده تا از ظرفیت های دانشگاهی و تفاهم نامه های منعقد شده در این حوزه نیز برای اجرای بهتر طرح بهره گرفته شود. زیرا نگاه وزارت نیرو، استفاده از تمام ظرفیت های علمی و تخصصی کشور و جذب مشارکت مردم برای رفع بحران آب است.

منبع : خبرگزاری مهر
دسترسی سریع

فرمت نگارش مقالات فرمت ارائه مقالات محورهای علمی کنفرانس شرایط شرکت در نمایشگاه سخنرانان کلیدی پوستر کنفرانس حمایت و مشارکت در کنفرانس

تعرفه ثبت نام / شرایط ثبت نام

- ثبت نام آزاد : 420,000 تومان
- ثبت نام آزاد با مقاله پذیرفته شده و
دانشگاهیان * بدون مقاله :
330,000 تومان
- ثبت نام دانشگاهیان
با مقاله پذیرفته شده :
.
220,000 تومان
- ثبت نام مجازی ** : 130,000 تومان

* دانشگاهیان: اعضای محترم هیئت علمی دانشگاهها و دانشجویان محترم مشغول به تحصیل در مراکز آموزش عالی سراسر کشور
** ثبت نام مجازی (غیر حضوری): - کسانیکه مایلند مقالات خود را در کنفرانس ارائه نموده ولی به صورت حضوری شرکت ندارند. - کسانیکه داری بیش از یک مقاله باشند، مقاله های بعدی آنان به صورت غیرحضوری ثبت نام خواهد شد.

حمایت از کنفرانس

شرکت‌ها، بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، بیمه، سازمان‌ها و ... در صورت تمایل می‌توانند حمایت مالی کنفرانس ملی مدیریت کلانشهر با رویکرد محیط‌زیست را در تمام طول مدت سازماندهی و برگزاری آن عهده‌دار بوده و بعنوان حامی کنفرانس معرفی گردند. حامیان در 4 طرح ویژه، طلایی، نقره‌ای و برنزی امکان حمایت از کنفرانس را دارند که شرح خدمات کنفرانس به ایشان مطابق جدول ذیل می‌باشد. بدیهی است که سایر مبالغ حمایت با هماهنگی قابل اعمال می‌باشد.

درخواست

پوستر کنفرانس

برگزاری کنفرانس در:

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت ارسال مقاله و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

حامیان کنفرانس

  • وزارت راه و شهرسازي
  • استانداری تهران
  • وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران و بهسازی شهری ایران
  • شرکت مهندسی آب و فاضلاب
  • شرکت مدیریت منابع اب ایران
  • دانشگاه تهران
  • دانشگاه پیام نور

 

حامیان رسانه ای