حضور پررنگ و داوطلبانه شهروندان در حل مشکلات محیط زیستی محلات

به نقل از روابط عمومی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران کارگاه مدیریت مصرف آب در حاشیه دومین کنفرانس ملی مدیریت کلانشهرها با رویکرد محیط زیست با موضوع مسئولیت اجتماعی در حوزه محیط زیست  و با حضور دبیران کانونهای محیط زیست محلات برگزار شد.

محمد مهدی گلمکانی رئیس ستاد محیط زیست وتوسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید جهت پیشبرد اهداف محیط زیستی بخشهای مشارکتی را در این حوزه تقویت کنیم گفت: یکی از فعالیت های تاثیر گذار که هم اکنون در سطح محلات در قالب کانون محیط زیست اجرا می شود حضور داوطلبانه و آگاهانه مردم در مشارکتهای محیط زیستی جهت برطرف کردن معضلات محیط زیستی  محله و بهبود مدیریت آن است.
وی در ادامه افزود: کانونهای محیط زیست باید به قدری توانمند شوند که ضمن افزایش روحیه مطالبه گری  در بهبود وضعیت محیط زیست محلات مشارکت موثر داشته و حتی قادر به رصد فعالیت دستگاههای مختلف باشند.
گلمکانی با اشاره به اینکه انجام اقدامات هر چند کوچک در سطح محلات می تواند تمرینی باشد برای حضور پررنگ مردم و خیرین در حل مشکلات محله خودشان، اظهار داشت: تاکنون  حدود 15 هزار نفر عضو کانونهای محیط زیست محلات شده اند که می توان با تشکیل اتاقهای فکر در کانونها جهت درک کامل مسیر و متعهد شدن به موضوعات محیط زیستی  اقدامات و فعالیتهای محیط زیستی را به صورت مطلوبتری به پیش ببرند.
در ادامه موسوی دبیر ستاد راهبری مدیریت محلات شهر تهران گفت: رشد متوازن زمانی حاصل می شود که همه باهم هماهنگ باشند و همسو در یک جهت حرکت کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه  شهرداری تهران از یک نهاد صرفا خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده است، گفت: یکی از شاهکارهای حوزه مدیریت شهری  جهت رسیدن به توسعه پایدار حضور مردم به عنوان رکن اساسی در همه فعالیت ها و اقدامات است، لذا تاسیس سرای محلات  ظرفیتی است که در اختیار مردم گذاشته است و باید از آن به نحو مطلوبی استفاده کرد.
لازم به ذکر است در ادامه نشست کارگاه آموزش مسئولیت اجتماعی در حوزه محیط زیست با تاکید بر موضوع آب محلات شهر تهران برگزار گردید. 
در ادامه ژما جواهری پور دبیر کانون منطقه 20 به تشریح راهکارهای موثر در آموزش محیط زیست در حوزه کودکان و نوجوانان به ویژه در بحث آب پرداخت و خانم حقیقی دبیر یکی از محلات منطقه 21 به عنوان جوانترین دبیر کانون محلات به ضرورت پرداختن به موضوعات محیط زیستی و ایجاد حس تعلق در کودکان و نوجوانان به ایراد سخنرانی پرداخت.
در پایان حامد زرتاختی دبیر کانونهای محیط زیست منطقه 16 متن پیمان نامه کمپین من یک زیست بانم را قرائت نمود.  

منبع : خبرگزاری سما
دسترسی سریع

فرمت نگارش مقالات فرمت ارائه مقالات محورهای علمی کنفرانس شرایط شرکت در نمایشگاه سخنرانان کلیدی پوستر کنفرانس حمایت و مشارکت در کنفرانس

تعرفه ثبت نام / شرایط ثبت نام

- ثبت نام آزاد : 420,000 تومان
- ثبت نام آزاد با مقاله پذیرفته شده و
دانشگاهیان * بدون مقاله :
330,000 تومان
- ثبت نام دانشگاهیان
با مقاله پذیرفته شده :
.
220,000 تومان
- ثبت نام مجازی ** : 130,000 تومان

* دانشگاهیان: اعضای محترم هیئت علمی دانشگاهها و دانشجویان محترم مشغول به تحصیل در مراکز آموزش عالی سراسر کشور
** ثبت نام مجازی (غیر حضوری): - کسانیکه مایلند مقالات خود را در کنفرانس ارائه نموده ولی به صورت حضوری شرکت ندارند. - کسانیکه داری بیش از یک مقاله باشند، مقاله های بعدی آنان به صورت غیرحضوری ثبت نام خواهد شد.

حمایت از کنفرانس

شرکت‌ها، بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، بیمه، سازمان‌ها و ... در صورت تمایل می‌توانند حمایت مالی کنفرانس ملی مدیریت کلانشهر با رویکرد محیط‌زیست را در تمام طول مدت سازماندهی و برگزاری آن عهده‌دار بوده و بعنوان حامی کنفرانس معرفی گردند. حامیان در 4 طرح ویژه، طلایی، نقره‌ای و برنزی امکان حمایت از کنفرانس را دارند که شرح خدمات کنفرانس به ایشان مطابق جدول ذیل می‌باشد. بدیهی است که سایر مبالغ حمایت با هماهنگی قابل اعمال می‌باشد.

درخواست

پوستر کنفرانس

برگزاری کنفرانس در:

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت ارسال مقاله و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

حامیان کنفرانس

  • وزارت راه و شهرسازي
  • استانداری تهران
  • وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران و بهسازی شهری ایران
  • شرکت مهندسی آب و فاضلاب
  • شرکت مدیریت منابع اب ایران
  • دانشگاه تهران
  • دانشگاه پیام نور

 

حامیان رسانه ای