آثار تغییر اقلیم در ایران مشهود است

مهدی موذن رئیس سازمان نظام کاردانی کل کشور در کنفرانس ملی مدیریت کلانشهرها با رویکرد محیط زیست که صبح امروز در محل سازمان حفاظت محیط زیست آغاز به کار کرد با اشاره به تعطیلی امروز مدارس شهر تهران به علت آلودگی هوا، گفت: تعطیلی مدارس در دهه های ۳۰ و ۴۰ به دلیل شدت بارندگی بود نه آلودگی هوا  و همین موضوع به خوبی بیانگر شدت تغییر اقلیم و آثار آن در ایران است.

وی با طرح این پرسش که آیا ما نقشی برای خودمان در این موضوع متصور هستیم یا نه، اظهار کرد: شکلی که طبیعت در ساختار جغرافیایی کشور ما قرار داده به گونه ای است که ایران ۹۰ درصد در معرض وقوع حوادث طبیعی قرار گرفته و این هنر ما است که چگونه با این حوادث کنار بیاییم.

موذن افزود: ما از ۴۰ سال پیش به رغم پیشینه بسیار خوب در حفظ منابع آبی، حمله به منابع آبی را آغاز کردیم و طی ۴ دهه کاری کردیم که تمام سابقه حفاظتی خود از منابع آبی را از بین بردیم و تنها در عرض ۱۰ سال اخیر ۷۵ میلیارد مترمکعب آب مصرف کردیم.

رئیس سازمان نظام کاردانی کل کشور با بیان اینکه آیا این آب ها به آسانی ذخیره شده که انقدر راحت آن را مصرف می کنیم؟ چرا این شرایط به وجود آمده است؟ اظهار کرد: حدود ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی، ۶ درصد در صنعت و باقی آن در مسکن صرف می شود اما دستاورد ما در حوزه کشاورزی به ازای این میزان مصرف آب، چه بوده است؟

وی ادامه داد: اقلیم کشور بر هم خورده، دریاچه ها خشک و تبدیل به دشت ها و بیابان ها شده و امروز باید نگران ریزگرد باشیم. اما چه کسی در مقابل این بحران ها باید پاسخگو باشد؟

موذن افزود: دغدغه امروز ما باید نابودی دریاچه ها به دلیل سدسازی غیراصولی و ناپایدار، خشک شدن کارون و زاینده رود، دعوای آب در بلداجی چهارمحال و بختیاری باشد.

رئیس سازمان نظام کاردانی کل کشور ضمن تاکید بر ضرورت تجدید نظر در الگوهای مدیریتی منابع و مصارف آب کشور، تصریح کرد: مهم ترین بحران کنونی کشور، بحران آب است.

منبع: خبرگزاری مهر
دسترسی سریع

فرمت نگارش مقالات فرمت ارائه مقالات محورهای علمی کنفرانس شرایط شرکت در نمایشگاه سخنرانان کلیدی پوستر کنفرانس حمایت و مشارکت در کنفرانس

تعرفه ثبت نام / شرایط ثبت نام

- ثبت نام آزاد : 420,000 تومان
- ثبت نام آزاد با مقاله پذیرفته شده و
دانشگاهیان * بدون مقاله :
330,000 تومان
- ثبت نام دانشگاهیان
با مقاله پذیرفته شده :
.
220,000 تومان
- ثبت نام مجازی ** : 130,000 تومان

* دانشگاهیان: اعضای محترم هیئت علمی دانشگاهها و دانشجویان محترم مشغول به تحصیل در مراکز آموزش عالی سراسر کشور
** ثبت نام مجازی (غیر حضوری): - کسانیکه مایلند مقالات خود را در کنفرانس ارائه نموده ولی به صورت حضوری شرکت ندارند. - کسانیکه داری بیش از یک مقاله باشند، مقاله های بعدی آنان به صورت غیرحضوری ثبت نام خواهد شد.

حمایت از کنفرانس

شرکت‌ها، بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، بیمه، سازمان‌ها و ... در صورت تمایل می‌توانند حمایت مالی کنفرانس ملی مدیریت کلانشهر با رویکرد محیط‌زیست را در تمام طول مدت سازماندهی و برگزاری آن عهده‌دار بوده و بعنوان حامی کنفرانس معرفی گردند. حامیان در 4 طرح ویژه، طلایی، نقره‌ای و برنزی امکان حمایت از کنفرانس را دارند که شرح خدمات کنفرانس به ایشان مطابق جدول ذیل می‌باشد. بدیهی است که سایر مبالغ حمایت با هماهنگی قابل اعمال می‌باشد.

درخواست

پوستر کنفرانس

برگزاری کنفرانس در:

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت ارسال مقاله و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

حامیان کنفرانس

  • وزارت راه و شهرسازي
  • استانداری تهران
  • وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران و بهسازی شهری ایران
  • شرکت مهندسی آب و فاضلاب
  • شرکت مدیریت منابع اب ایران
  • دانشگاه تهران
  • دانشگاه پیام نور

 

حامیان رسانه ای